İnternet tarayıcıları üzerinde en çok tercih edilmekte olanlardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki Mozilla firefox olarak bilinmektedir. Mozilla firefox kullanıcılarına rahat bir kullanım deneyimi yaşatırken bazı insanları tehlike altında bırakmakta olmasıyla biliniyor.

Son zamanlarda çok önemli bir güvenlik zafiyetinin yer vermiş olan bu internet servis tarayıcısı ile beraber Rusya kaynaklı haber sitesinde sistem üzerine yerleştirilmiş gizli bir virüs olduğu tespit edildi. Bu noktada Mozilla firefox kullanan bireylerin mutlaka dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle firefox kullanıcılarının pdf okuyucu ya da  java script dosyaları üzerinde mutlaka güncellemelerin zamanında yapılmasını özen göstermesini fayda olacağı belirtiliyor.

Bununla ilgili olarak bireyler mutlaka zamanında virüs taramaları yaptırmalı ve izinsiz dosyaların mutlaka kaldırılmasını sağlamalıdır. Bu alanda uygulamaya girmiş olan virüsün bilgisayara üzerine bulaşması durumunda sadece internet sayfanızı açmanız yeterli olacaktır. Söz konusu olan bu virüs ile beraber Windows cihaz kullanımı sağlamakta olan bireyler hedef alınmış. Lakin apple macbook kullanım sağlayan bireyler herhangi bir şekilde etkilenmemiştir.

Bilmediğiniz internet sitelerine giriş yapmamaya özen göstermeniz durumunda böyle bir sorun ile karşılaşmayacağınızı bilmekte fayda olacaktır. Genellikle cinsel içerikli internet sitelerine yönlendirme yapılan bu sayfalar üzerinde hedef kitle erkeklerden oluşmaktadır. Görsel olarak fotoğraf yayınlarının sosyal medya araçları üzerinde paylaşılması ile beraber insanlar maalesef olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir