Microsoft işletim sistemleri arasında köklü bir yapıya sahip olması için özel olarak hazırlanmış olan Windows 10 işletim sistemi ile beraber birçok bilgisayara otomatik güncelleme yapılması için istek gönderildi.

Yapılan otomatik güncellemeler ile beraber bazı bilgisayarlarda sorunlar meydana gelmiş olsa da günümüzde tam olarak 75 milyon farklı bilgisayarda Windows 10 kullanılmaktadır. 29 Temmuz 2015 itibari ile yayımlanan istatistiklere göre çok kısa bir süre içinde milyonlarca insana erişim sağlanmış olması güzel görünüyor. Windows 10 Mobile cihazlar ya da Windows 10 uyumlu bir yapıya sahip olan Xbox cihazların yanı sıra güncelleme ile beraber cihaz sayısının ne kadar artış sağladığını da görmenin mümkün olduğu bir gerçektir.

Günümüzde milyonlarca insan tarafından tercih edilmekte olan Windows, Yusuf Mehdi'nin kişisel olarak kullanmakta olduğu twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre henüz 4 haftalık bir zaman diliminin akabinde geldiğini ve Win 10 sürümünün 75 milyon farklı bilgisayar üzerinde kullanılabiliyor olduğu söylendi. Windows işletim sistemleri arasında şimdiye kadar en hızlı şekilde yayılanın bu sürüm olduğu söylendi. Böylelikle insanlar artık son sürümden en iyi şekilde yararlanabilecek ve rahat bir şekilde kullanım imkanına sahip olabilecek. Dolayısı ile pek çok insan tarafından tercih edilmekte olan bu sistem ile beraber etkin sonuçlar elde etmenin mümkün olduğu ve ne kadar hızlı bir şekilde yeni sürümün yayılmış olduğunu da görebiliyoruz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir