GTA günümüzde en çok tercih edilmekte olan oyun grupları arasında yer alıyor. Oyun dünyasının en çok tercih edilmekte olanları arasında yer alan Grand Theft Auto oyunlarından en çok tercih edilmekte olan biri de son çıkan oyun oldu. 

Toplamda ne kadar satış yaptığını açıklayan GTA şimdiye kadar olan satışları arasında rekor satış düzeyine erişmiş olması ile bilinmekte ve David Jones, Mike Dailly, Dan ve Sam Houser kardeşler tarafından yapılmakta olan DMA design ile beraber 1997 yılından günümüze dek varlığını sürdürmekte olan GTA serisi içinde yetişkinliklere yönelik olarak şiddet ve keyif verici bir uygulama ön plana çıkmış oldu. Yetişkin bireylere yönelik olarak sunulmuş olan bu oyun günümüzde pek çok insan tarafından tercih sebebi olarak görülmekte ve oldukça farklı kılınmış bir uygulama olması sebebi ile bilinmektedir. Kısa bir süre içinde zamanın en popüler oyunları arasında yer almış olan GTA serisi ile beraber Grand Theft Auto oyununun çok kısa bir zaman dilimi içinde açık ara lider bir oyun olma yolunda adım attığı gözlenmiş oldu.

 Rockstar North firması tarafından piyasaya dağıtılmış olan bu oyun milyonlarca satış rakamını elde etmiş ve toplamda 220 milyon üzerinde bir satış gerçekleştirmiş olması ile bilinmektedir. GTA 5 oyunu şimdiye kadar 54 milyon üzerinde bir satış açıklamış ve öncekiler ile beraber 220 milyon üzerinde insan tarafından tercih edilmiş olduğu görülmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir