Atari denildiğinde günümüzde pek çok insanın aklına zamanın efsanevi ürünü gelmektedir. Bununla ilgili olarak atari zamanı yetişemeyen çocuklar için günümüzde playstation ve bunun gibi oyun konsolları üzerinde atari zamanından kalma efsanevi oyunları yer veriliyor olması da incelenmekte olan durumlar arasında gelir. Biraz nostalji yapmak istediğinizde geçmişteki atari oyunlarını rahat bir şekilde bulabiliyorsunuz. Zamanın efsanevi oyunları arasında yer alan mario oyunu özellikle atari oyun dünyasının en çok sevilen oyunları arasında yer almaktaydı. Mario oyununun en popüler oyun olmasındaki en temel etkenlerden bir tanesi 210 milyon civarında insana bu oyunun satılmış olması ele alınır.

En çok oynanan oyunlar arasında contra oyunu yer alıyordu. Bu oyunu tercih eden bireyler günümüze counter strike oyunu komando versiyonunu oynuyorlardı.

Bir başka en çok tercih edilen oyuncusu bomberman oyunu idi. Bu oyunun temel olarak tuğlalar lakaplı olan ekran üzerindeki tuğlaları patlat park ve canavar hayaletleri bomba özelliği sayesinde yok etmekti.

Atari oyunları arasında en çok tercih edilmekte olan  oyunlardan biri de duck hunt olarak bilinmekteydi. Bu oyunun en çok oynananlar arasında yer almasını sağlayan en önemli özellik ekstra silah kullanımı ile beraber ekrandaki ördekleri avlama heyecanı diyebiliriz.
Bunun gibi oyunlar insanlara iyi bir şekilde keyif veriyordu ve bu tip oyunların büyük bir bölümü günümüzdeki oyun konsollarına da uyarlanmış vaziyette insanlara sunuluyor. 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir