Runtastic günümüzde milyonlarca insan tarafından kullanılmakta olan bir fitness uygulaması olarak bilinmektedir. Runtastic bir anda gündeme geldi ve satışı ile patladı. Runtastic uygulaması günümüzde en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor peki ama Adidas Runtastic için ne kadar ödedi bilmek ister misiniz? İşte detaylar…

Runtastic Ceo görevini yürümekte olan Florian Gschwandtner tarafından yapılan açıklama ile beraber Runtastic uygulamasının Adidas tarafından satın alındığı belirtildi ve fiyat olarak 239 milyon dolar gibi bir rakam ödendiği söylendi. Runtastic uygulamasının temel olarak fitness uygulamaları arasında yer aldığı ve bu uygulamaların üretimini gerçekleştirdiği bir şirket olması ve android ile iOS cihazların da yaygınlaşması ile beraber son birkaç yılın en popüler uygulama geliştirici merkezlerinden biri olarak tanınmasını sağladı. Runtastic özellikle koşma ve dağ bisikleti kullanımına yönelik olarak bireylere farklı uygulamalar sunmaya başladı ve egzersizden, uyku süresi ölçümüne kadar çok farklı uygulamalar ile beraber insanların yaşamını kontrol altına alan bir fitness izleyicisi olarak tanımlamanın mümkün olduğu bir hal aldı. 

Runtastic kısa bir süre içinde etkileyici bir marka değeri olmayı başardı ve bu alanda faaliyetlerini yürütmekte olan Adidas için da güzel bir reklam mecrası olarak karşımıza çıktı. Adidas ile yapılan anlaşma sonucunda 239 milyon dolar gibi bir ücretten telaffuz edildi. Esasında az bile diyebiliriz, Runtastic için güzel bir satış olmuş. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir