iPhone 6'nın pili tek şarjla 1 hafta dayanıyor başlığı hepinize ilginç gelmiştir ama bu bir gerçek. Çünkü bir İngiliz şirketi tarafından yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları ile beraber yeni teknolojik cihazlar üzerinde kullanım sürecini maksimum düzeye getirmek hedeflenmiş olsa gerek ki böyle bir girişimden bahsetmek mümkün. 

Yapılan çalışmalar ile beraber Intelligent Energy isimli enerji üzerinde faaliyetlerini sürdürmekte olan teknoloji şirketi pek çok insanı ilgilendiren bir buluşa imza atmış oldu. Yaptığı ar-ge faaliyetleri ile beraber iPhone 6 cihaza sahip olan bireyler için 1 haftalık pil ömrüne sahip olacak bir batarya düzeneği hazırladı. Böylece hidrojen destekli bir yapıya sahip olan dahili yakıt hücreli bu prototip sayesinde iPhone 6 cihaza sahip olan bireyler haftanın her günü pil doldurmak yerine haftada sadece bir gün pil doldurarak bir hafta boyunca rahat bir şekilde kullanma imkanına sahip olacak.

Bu faaliyetlerin ayrıca Macbook Air cihazlar için de yapılan ar-ge faaliyetleri sonucunda uygulanabileceğini açıklayan İngiliz enerji şirketi Intelligent Energy ilerleyen zamanlar için arka kısımda küçük bir miktarda su buharının dışarı çıkması için deliklere yer verdiğini de vurguluyor. Böylelikle hidrojen üretimi de otomatik olarak sağlanmış olacak ve muhtemelen de insanların beklentilerinin üzerinde bir sonuç elde edilmesi sağlanmış olacak. Bir haftalık bir şarj süreci de artık hayal olmaktan çıkmak üzere. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir