HD çözünürlüğe sahip olan 3D ekranlı ilk telefon piyasaya sürüldü. İlk olarak 2011 yılında karşı karşıya kalmış olduğumuz bu 3d teknolojilerinin mobil cihazlar üzerinde uygulamasının yapılması ile beraber dünya genelinde pek çok insan tarafından tercih edilmekte olan bu cihazların hd çözünürlüklü bir yapıya sahip olduğu görülmektedir. 2011 yılından günümüze dek aktif olarak kullanımı sağlanmakta olan 3 boyutlu telefon teknolojileri ile beraber hd kalitede bir görünüm elde ediliyor olduğu görülmektedir. HTC markası ve LG markasının bu alanda aktif olarak insanların kullanımına sunduğu cihazların etkin bir şekilde sonuçlar elde edilebiliyor olduğunu göstermektedir.

2011 yılında aktif olarak karşımıza çıkarılmış olan bu telefon modelleri sayesinde 3d ekranların ön plana çıkarılmış olduğu görülmekte ve çeşitli zaman dilimlerinde aktif olarak kullanım olanaklarından yararlanılabiliyor olduğu gözlenmiştir.

Küçük bir ekran boyutuna sahip olan akıllı telefonlar için 3d özellikler gerekli görülmediği için ya da yeterli düzeyde bir etki elde edilemeyeceği düşüncesi olduğu için pek önemsenmedi. Lakin günümüzde 3d görünüme sahip olan cihazların çok daha önem arz eden bir yapıya sahip olduğu ve pek çok insan tarafından tercih sebebi olarak görülmekte olduğu da gözlenmektedir.

Akıllı telefon satın alacak olan bireyler hd çözünürlüklere sahip olan 3D görüntülü telefonları tercih etmeleri durumunda çok daha etkin bir kullanım imkânına sahip olabiliyor. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir