Samsung Galaxy Note 5 cihazları tercih eden bireyler bu cihazda yer alan S Pen sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. 

Samsung Galaxy Note 5 cihazının en önemli sorunlarından biri olarak görülmekte olan bu sorunun giderilmesi için mutlaka garanti kapsamında yeniden yapılandırma gerekebiliyor. Samsung Galaxy Note 5 S Pen üzerinde yapılan değişiklikler ile beraber tam olarak araştırma ve geliştirme faaliyetleri yapılamamış olsa gerek ki yapılan incelemelerde olumsuz etki ile karşılaşabiliyoruz. 

Samsung Galaxy Note 5 cihazlar üzerinde karşımıza çıkan bu sorunun s pen'in çıkarılmış olduğu ya da çıkarılmamış olduğu fonksiyonu devre dışı bırakıyor dolayısı ile s pen kullanılamıyor. Bu durum geçmişte diğer birçok s pen'li modellerde de yuvaya ters sokulması durumunda karşımıza çıkıyordu. 

Dolayısı ile ters girişin engellendiği modeller meydana getirilmişti. Lakin Samsung Galaxy Note 5 cihazında her iki şekilde giriş mümkün olduğu için giderilmesi zor olan ve sonu hasar ile bitmekte olan sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor ve çoğu zaman da geri dönüşü olmayan hasarlar ile karşılaşmanın mümkün olduğu gözlenebiliyor. 

Samsung Galaxy Note 5 tercih edecek olan bireylerin özelikle s pen kullanımı sırasında çok temkinli olmaları gerektiği ve yuvasına kesinlikle düz bir vaziyette yerleştirilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Tabi bu durum akıllara telefonun sahibi dışında birileri tarafından kullanıldığı anları getiriyor ve olası bir yanlış işlemde maalesef geri dönüşü olmayan bir sorun ile karşılaşılabiliyor. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir