Son yılların hiç şüphesiz teknoloji devleri arasında yer alan Apple markası Google Project fi hizmetlerinin akabinde yepyeni bir alanda daha insanlara hizmetler sunmayı hedefliyor. 
Apple markasının kendi operatörünü kurması gibi bir beklenti insanlar üzerinde pozitif etkiler oluşturuyor. Apple markası da bu atak ile beraber Apple mobil ile beraber bir operatör firması olma yolunda bir adım atabilir. Apple son yılların en çok konuşulan ve en bilindik marka değerlerinden biri olarak tanınmaktadır. 
Apple çok farklı klasmanlar üzerinde ama sadece teknoloji üzerinde ismini duyurma yolunda ilerlemektedir. Bu alanda Apple Car konsepti ile beraber elektrikli araba firmaları arasında yerini almaya hazırlanmış olsa da yoğun maliyetler göz önünde bulundurulduğumda bu alandan vazgeçme olasılığının daha yüksek olduğu ve iddialara göre Apple mobil ile beraber operatör olma yolunda bir hazırlık içinde oldukları söyleniyor. 
Project Fi biliyorsunuz ki Google'ın Fi projesi olarak adlandırılmış olması ile bilinmekte olan ve operatör haline gelmiş olan bir alt yapı atılımdır. Bu alanda Business insider kaynakları ele alındığında bu projenin uygulamaya geçmesi ile beraber Apple için çok etkin bir fon değeri elde edilecek ve kurulacak olan alt yapı ile beraber diğer alanlarda olduğu gibi mobil operatör alanında da etkin bir hizmet kalitesi elde edilebilecek gibi görünüyor. 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir