YouTube biliyorsunuz ki dünyanın en popüler video barındırıcı ağıdır. Hatta üzerinden insanlar kazanç elde etmektedir. YouTube üzerinde ani yüklenmelerin çok fazla olması ve izlenme durumunun da kısa bir süre içinde patlak vermesinden dolayı bir anda 301+ sayısı ile sabitlendiği görülmekteydi ve bu sayının yayınlayıcılar üzerinde (kazanç elde edenler için) olumsuz etkileri vardır. Evet, ortada hızlı bir izlenme sayısı var ama bu izlenme sayısının kaç olduğunu kestirmek mümkün değil. Dolayısı ile ortada bir risk mi var yoksa ortada bir kazanç mı var kestirmek mümkün olmuyordu.

Lakin YouTube son kararı ile beraber 301+ sayısının ilk etapta kullanıcılar üzerinde büyük bir merak uyandırıyor olması sonrasında ise kısa bir görüntüleme süreci yaşanıyor olması ve youtube algoritmalarının geliştirmesi ile beraber YouTube ani izlenme oranları üzerinde 301+ ifadesine bir son verdi. 

YouTube creators isimli twitter hesapları üzerinden bu konu ile ilgili olarak atılan tweet ile beraber youtube 301+ sabit görüntüleme sayısı ifadesine son verildiği ve yeni bir algoritma ile beraber hilelerin ya da botların kısa bir süre içinde algılanabileceği sinyalleri verildi. Dolayısı ile gerçek zamanlı görüntüleme üzerinde de değişiklikler yapılması ve bu alanda kullanıcılara anlık görüntüler sunulabileceğine yönelik bilgiler verilmiş oldu. Youtube videolarında 301+ simgesinin kalkması ile beraber insanlar da artık rahat bir şekilde kazanç elde etmeye devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir