Periscope kullanımı o kadar yaygın bir hal aldı ki bir takım sorunlar da beraberinde gelmeye başladı. Periscope kullanımının özellikle Türkiye sınırları içinde yoğun bir şekilde kullanımı ile beraber Periscope yönetiminden bir takım açıklamalar yapılmaya başlandı.

Periscope son zamanların önde gelen sosyal medya araçları arasında yer almaya başladı. Her ne kadar amacının dışında bir kullanım amacına sahip olsa da Türkiye Periscope kullanımını konusunda önde gelen ülkeler arasında yer alıyor. Periscope kullanımının ülkeler arasında sıralaması ele alındığında en çok kullanılmakta olan 3. ülke olarak bilinmekte olan Türkiye, Periscope  uygulaması için her gün 10 milyon üzerinde insan tarafından günlük olarak 21 milyon canlı yayın dakikasına sahip olması ile bilinmekte ve yasa dışı içeriklerin yayını ile ilgili olarak da önemli bir sorun olarak görülmektedir. 

Sadece Periscope sorunu olmayan bu yasa dışı içeriklerin canlı canlı yayınlanıyor olması da Periscope CEO faaliyetlerini sürdürmekte olan Kayvon Beykpour'u açıklama yapmaya yöneltti. Böylelikle internet aleminin bu alanda ciddi anlamda bir sorun ile karşı karşıya olduğunu ve bu tip sorunlar ile karşı karşıya kalan bireylerin mutlaka safety@periscope.tv adresine mail göndermeleri gerektiğini belirterek ilgili hesapların kapatılacağına yönelik bir uyarıda bulundu. Böylelikle yasa dışı içerikler ile karşılaşan bireyler doğrudan Periscope internet sayfasında yer alan iletişim bölümünden ya da bu mail üzerinden şikayette bulunabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir