Hayatımıza girdiği andan itibaren hayatımızın olmazsa olmazlarından olan Facebook, senelerden beri tüm dünya üzerinde oluşturduğu kullanıcı kitlesi ile en çok tercih edilen sosyal medya ağı olma özelliğini elinde bulunduran Facebook, her geçen gün kendini geliştirmeye de devam ediyor. 

Facebook'un kendini geliştirmesinin en büyük nedenlerinden biri olarak, internet ortamı üzerinde yaşanan rekabet olarak görülüyor. Söz konusu rekabet içerisinde Twitter, İnstagram, Pinterest ve onlarca yeni sosyal medya sitelerinin de iyi yer edinmesi Facebook'un gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Bahsettiğimiz sosyal medya siteleri ve diğer mecraların internet ortamında söz sahibi olması, rekabeti de doğal olarak kızıştırmaya yetiyor. 

Her geçen gün farklı bir sosyal medya sitesinin internet ortamına girmesi ile beraber Facebook geliştirme birimi, site hakkında sürekli yeni gelişimler, yeni hareketler ve kullanıcının ilgisini çekecek farklı değişiklikleri oluşturmaya çalışıyor. Bu oluşumun en yeni hareketlerinden biri olan Facebook profil fotoğrafını değiştirme özelliği ile kullanıcılar site üzerinde bulunan profil fotoğraflarını otomatik olarak değiştirme özelliğini devreye sokarak seçecekleri belirli süreler ile ( 1 saat – 10 saat – 1 gün – 7 gün – 15 gün – 30 gün ) otomatik olarak değiştirebilecekler. Böylelikle sosyal medya sayfasına girmeden fotoğrafları istedikleri zaman değişecek ve böylelikle seçtikleri fotoğraflarının süresi dolunca bir önceki profil fotoğrafı yerini alacak. 

Yepyeni özellikleri ile gelişim konusunda büyük bir ilerleme kaydeden Facebook, her zamanki gibi kullanıcı odaklı gelişimlerini ve değişimlerini devam ettiriyor. Bundan sonraki süreçte nasıl yenilikler geleceği, neler olacağı ve Facebook hakkında detaylı bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir