Teknolojinin üst seviyelere çıkması ile birlikte her geçen gün oyun dünyasında da ciddi gelişimler ve farklı oyunlar meydana çıkmaya başladı. 

2015 senesi öncesine kısaca bir göz attığımızda grafik anlamında her ne kadar doyurucu bir oyun dünyası ile karşı karşıya kalsak ta, oyunlardaki hedef gözetildiğinde ortaya çıkan sonuç pekte iç açıcı gözükmüyor. Oyun dünyasının önde gelen şirketlerinin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda, oyunların geneli baz alındığında çoğu oyun severin müdavimi olduğu oyunlarda hem çok iyi yerlere gelmesi hemde kısa sürede oyunları bitirerek farklı oyunlara geçiş yapması, oyunların genelinde görülen zorluk derecesinin çok alt seviyelerde olduğu görülüyor. 

Bu araştırmalar sonrasında bir çok yapımcı oyun şirketi, grafik anlamında zayıf kalsa da oyunlardaki zorluk derecesini ciddi boyutlara getirmeye başladı ve bunda da başarılı oldu. Bu oyunlar arasında en yakın örneklerden biri olarak Flappy Bird'i gösterebiliriz. Grafiklerine bakıldığınd pek içaçıcı görüntülerin ortaya çıkmadığı fakat oyunun ciddi anlamda zor olduğu görülmekte ve bu durum kullanıcıların oyuna daha çok adapte olmalarını ve oyunu daha fazla oynamalarını sağlamakta. 

Son günlerde oyun dünyasında yaşanan farklı atak ise Zero Reflex isimli oyunun yapımcı şirketinden geldi. Zero Reflex oyununun yapımcı şirketi çıkarmış oldukları oyunun tüm bölümlerini herhangi bir hile yapmadan kazanan ilk oyuncuya 10 bin dolar para ödülü vereceğini açıkladı. Bu açıklama sonrasında hem oyuna olan talep fazlalaştı hemde oyun dünyasına ayrı bir renk geldi diyebiliriz. Andorid ve İOS platformlarda da oynanabilen Zero Reflex isimli bu oyun İOS platformlarında ücretli, Android platformlarında ise ücretsiz olarak oynanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir