Yine Apple, yine İphone 6s ve yine sorun diyerek farklı bir haber ile okuyucularımız ile buluşuyoruz. Yurt dışında piyasaya çıkarak satış rekorlarını elinde bulunduran İphone 6s ve İphone 6 Plus modelleri, gün geçtikçe rekorları kırmaya devam ediyor fakat bir yandan da cihazlara ait sorunların olduğuna dair iddialar mobil dünyada konuşulmaya devam ediyor. 

Apple'nin son cihazları olan İphone 6s ve İphone 6 Plus'da çıkan sorunların ardı arkası kesilmiyor. Dün yapılan araştırmalarımızda, internet ortamında pek çok İphone 6s ve İphone 6 Plus şikayeti ile karşılaştık. İnternet üzerinde yapılan şikayetler içerisinde en dikkat çekici olanların başında cihazların kendi kendine kapanma durumuydu. Bir çok farklı forumda hatta dünyaca ünlü forumlarda bu sorunla ilgili kullanıcılar tarafından paylaşılan yorumlar, resimler ve videolar mevcut. 

Sorun ile ilgili şikayetlerini belirten kullanıcılar, cihazların şarjlı durumda iken ve kullanımı aktif olmadığı zamanlarda bile kendi kendine kapandığını belirtiyorlar. Ayrıca İphone 5s cihazında da aynı sorunun bulunduğunu belirten iphone 6s kullanıcıları, sorunun neyden kaynaklandığını henüz çözemedi. Apple'de sorun ile ilgili henüz resmi bir açıklama da bulunmadı. Söz konusu kapanma sorununun donanımsal mı yoksa yazılımla ilgili olduğunu henüz bilinmiyor. İleriki günlerde Apple, bu konu hakkında nasıl bir açıklama yapacak bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir