Yaklaşık iki hafta önce MacBook ve Apple Watch'u tanıtan Apple, yeni nesil Apple TV'yi de WWDC 2015'te tanıtacak. Haberlere göre Apple'ın yeni nesil Apple TV'sinde bütün Apple cihazlarına uyum sağlayacak olan yeni uygulama ve yazılımlarla birlikte, Siri'nin yeni hali de Apple TV'de yer alacak. Sadece Apple TV değil, yeni yazılımlarını ve IBM ile olan yeni nesil iş yazılımlarını da bu fuarda tanıtması bekliyor Apple'ın. 

Bilinmeyen kısım ise, geçtiğimiz Apple Watch lansmanında yaptığı gibi beklenen cihazın yanında bir de sürpriz bir ürün tanıtımıyla ilgili bir iPad Pro'nun olabileceği de şimdiden kulislerde konuşulan bir başka konu. iPad Pro, Apple Watch'un lansmanında tanıtılacağı söyleniyordu fakat bu ürünün yaz dönemine ertelendiği kesinleşmişti.Yeni iPad Pro, IBM'in yazılım gücüyle üretilmiş ve IBM-Apple ortaklığından çıkan yazılımlar ve çözümlerle donatıldı.

Apple TV, ek olarak, Apple'ın nesnelerin interneti uygulaması olan HomeKit uygulamasını da barındıracak. Sadece HomeKit uygulaması değil Apple Watch arayüzleri, yeni A8 işlemcisi de Apple TV'ye güç verecek.

WWDC 2015, haziran ayında gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir