2015-2016 futbol sezonu öncesinde yaptığı transferler ile Türk futboluna damga vuran Fenerbahçe, Luis Nani ve Robin Van Persie gibi yıldızları kadrosuna dahil ederek hem Avrupa futbol gündemine hemde Türkiye futbol gündeminde büyük yankı uyandırmıştı.

Yapılan bu büyük transferler sonrasında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün atakları devam etti ve kulüp dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Yandex şirketi ile dev bir anlaşma imzaladı. 

Fenerbahçe Spor Kulübü'ne sponsor olan Yandex, yandex'in özel Fenerbahçe sayfası üzerinden yapılacak olan her arama karşılığında Fenerbahçe'ye ödeme anlaşmasına gitti. Bu anlaşma sonrasında büyük bir reklam ağı oluşturan Fenerbahçe Spor Kulübü, tüm Fenerbahçe taraftarlarını yandex üzerinden arama yapmaya davet etti. Böylelikle hem Fenerbahçe taraftarları yandex arama motorunu kullanacak 

hemde kendi takımlarına maddi anlamda katkı sağlayacaktı ve anlaşma sonrasında 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi Fenerbahçe taraftarları kulüplerine sahip çıkarak, yandex arama motorundan rekor düzeyde arama yapmaya başladı.

Yapılan aramalar sayesinde Fenerbahçe Spor Kulübü, futbol takımında yer alan yıldızları reklamlarda oynatarak tekrardan büyük bir reklam ağına imza attı ve reklamlarda en çok dikkat çeken konuların başında, reklamlarda oynayan yıldız futbolcuların yandex aramaları sayesinde kulübün büyük yıldızları kadrosuna katacağı oldu. Reklamlarda, Fenerbahçe taraftarlarının Yandex arama motorunda yapacağı aramalar ile Robben'in Fenerbahçe'ye transfer olabileceği anlatılıyordu. Peki, Yandex aramaları sayesinde Robben Fenerbahçe'ye gelecek mi?

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün büyük beklentiler içerisinde olduğu ve anlaşmanın ilk gününden itibaren taraftarların yoğun ilgi gösterdiği Yandex arama motorunda yapılacak olan aramaların ciddi seviyelere ulaşması, Robben veya aynı seviyedeki futbol yıldızlarının Fenerbahçe'ye transfer olacağı anlamına gelmektedir. Yandex şirketinin de bu anlaşmadan gayet memnun olduğuda yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıkmış oluyor. Tabi, hem Yandex hemde Fenerbahçe'nin arama motorlarında yapılmaması gereken bir noktaya da sürekli parmak basması konusunda sürekli uyarılar yapılıyor.

Taraftarların daha çok arama yapmasını isteyen Fenerbahçe Spor Kulübü, yapılan aramalarda mantıklı kelimelerin geçmesi gerektiğini belirtiyor. Anlamsız kelimelerin kulübe hiçbir şekilde katkı sağlamadığını açıklayan Kulüp yetkilileri, arama motoru üzerinde yapılacak aramaların mantıklı ve ciddi seviyelerde olmasının, ara transfer döneminde ya da bir sonraki ana transfer döneminde kulübe büyük katkı sağlayacağını ve Robben gibi yıldızların Fenerbahçe'ye gelme olasılığının çok ciddi oranda artacağını vurguluyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir