Sony Xperia Z3 modeline, Android Lollipop'un yamalı versiyonu Android 5.0.2 bugün itibariyle kısmi kullanıcıya ulaştırılmaya başlandı. Yaklaşık 3-4 saatlik bir zaman dilimi olmasına rağmen yarısına ulaşılmışken kullanıcı raporlarına göre henüz LG G3'te yaşanan problemler yaşanmıyor, ayrıca Sony yazılımcıları, Lollipop'un kendi arayüz yazılımıyla beta sürümlerinde oluşan uyum problemlerinin de üstesinden gelebilmişler. RAM problemi zaten Android 5.0.2 için kanıksandı, her ne kadar yama sürümü olsa da artık RAM konusu, Android 5.0.2'nin ardından Android 5.1 ile birlikte çözülecek. 

En gözle görünür iyileştirme ve geliştirme şarj konusunda, %20'lik bir oranla şarj olabilme hızı geliştirilmiş, ek olarak şarj tasarrufu konusunda da zaten iyi bir performans sergileyen Xperia Z3'ler, bu performansını ilerletti.

Fakat ortalıkta sahte hacker ürünü olan Android 5.0.2 güncellemeleri mevcut, güncellemeyi hangi kaynaktan aldığınıza lütfen dikkat edin.

Ayrıca şu da dikkat çekici: Xperia Z3, şimdiye dek Google'ın tasarım anlayışını yansıtan cihazlardan bir tanesi. LG G3, güncellemeyi ilk almasına rağmen, Xperia Z3'ün arayüzü Lollipop anlayışına göre daha sade ve daha yakın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir