Microsoft, Xbox One'ı piyasaya sürdükten sonra Xbox departmanıyla ilgili bazı kararlar aldı. Bu dedikoduların çıkış noktası Nokia departmanının kapatılmasıyla ve Nokia ile yollarının ayrılmasının ardından geldiği için, "Xbox da kapanıyor" yorumları geliyordu. Xbox'lara, Microsoft tarafından bir yaptırım gelmedi fakat Xbox ile radikal değişiklikler kendini yavaş yavaş göstermeye başlıyor.

Yeni Xbox'ların çıkış noktası Microsoft Research ekibi. Bu ekip, gücünü genel olarak bilimden alsa da, şu sıralarda holografik oyunlar, VR oyunlar ve HoloLens ile ilişkilendirliebilecek bazı oyunları geliştirdikleri konuşuluyor. Bu doğrultuda, Microsoft, Kinect ürünüyle birlikte sadece oyun konsolu olarak değil ev eğlence aracı haline gelecek. Microsoft, Xbox için geliştirdiği sanal gerçeklik ortamı cihazlarının geliştirilmesini tamamlamış durumda. Bu cihazlar, standart projektör prensibiyle çalışıyor ve bununla birlikte oda 3 boyutlu olarak sanal mekana dönüşüyor. Bu yapı, Xbox'ların yeni donanım özelliği olabilir.

Asıl soru işaretleri ise, HoloLens'in Xbox'a nasıl işleneceği konusunda. HoloLens aslında tasarımlar için bir çözüm olarak görünse de, oyun yüzü de olacak HoloLens'in

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir