Windows Phone 10, 512 MB'a indirgenerek Microsoft tarafından bu hafta itibariyle yayımlandı. Konuyla ilgili dikkat etmeniz gerekenler var. Windows Phone 10 için her ülkede farklı şekillerde indirme yöntemi belirlenirken, bu konuda reklam çalışmaları yürüten internet siteleri ise akıllı telefonlara zararlı yazılım yükleyebiliyorlar. Bu sebepten ötürü kullanıcılara önerimiz, internette bulunan yöntemlere biraz dikkat etmeleri ve bu konuda Türkiye'deki sitelerinde genelde ABD'den kaynak aldıkları biliniyorken, dikkat etmeniz gereken alanlar genişliyor.

Avrupa'daki bazı ülkelerdeki GSM operatörleri Windows Phone 10 ile ilgili güncelleme sunarken bazı ülkelerde ise Microsoft, resmi internet sayfasından güncellemenin dosyası indirmenize yardımcı olabiliyor.

Ancak en sağlıklı yöntemi, Microsoft'un developer'lar için sunduğu Windows Insider programından indirilen Windows Phone 10 sürümü. Bazı siteler, indirme platformlarına link vermesiyle beraber bu dosyalar zararlı yazılım barındırabilir. En iyisi, Microsoft'un internet sitesindeki "Insider" programına kısa sürede üye olup buradan "get preview builds" sekmesinden kurulumunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dosya indiikten sonra klasik güncelleme arayüzünüzden karşınıza, "Windows 10 Technical Preview" dosyası çıkacaktır.  Böylece güncellemeye erişebilirsiniz.

Destekleyen cihazlar: 630, 635, 636, 638, 730 

Lumia modelleri ve ek olarak HTC One'ın Windows Phone cihazları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir