Geçtiğimiz hafta Microsoft bazı yama yazılımlarını yayımlamıştı. Fakat bugün itibariyle Microsoft aşırıya kaçarak 30'dan fazla patch duyurdu. Microsoft'un resmi internet sitesindeki listeye göre, Windows 7, Windows 8.1, Windows Server, ayrıca Windows RT'nin isimleri geçiyor. Zorunlu patch olarak değil, kullanıcıya seçenek olarak sunulacak olan patch'ler, bazı güvenlik güncellemelerini ve Wi-Fi iyileştirmelerini içeriyor. 

Tam olarak, bu patch paketlerinin içinde güvenlik ve Wi-Fi yükseltmelerinin yanısıra, Blu-Ray problemleri, medya sürücülerindeki yazılım hataları, Bluetooth yükseltmelerini de içeriyor.

Tam olarak kaç adet patch geleceği duyurulmadı, ancak 30'un üzerinde olacağı şimdiden kesin. İşletim sisteminizde "otomatik olarak güncelle" seçeneğini seçtiyseniz, Windows otomatik olarak patch'leri alacaktır, ancak otomatik güncelleme kapalı ise, opsiyonel olarak hangi patch'leri alacağınızı, seçerek edinebilirsiniz. 30 patch birden bugün yayınlanmaz, hafta boyunca bu patch'lerin Microsoft tarafından sunulması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir