Teknoloji dünyasına bir kaç ay önce giriş yapan ve artık çoğu bilgisayarlarda görmeye alışkan olduğumuz Windows 10, kendi rekorunu kırmayı başardı fakat bilgisayarlarda yer almasından sonra bazı kullanıcı kesiminden de olumsuz notlar ve eleştiriler aldı. 

Windows 10 işletim sisteminin hayatımıza girmesi ile birlikte sistemde yer alan fakat kullanıcıların yanlış bildiği bir kaç noktaya değinmek istedik. Peki, Windows 10 hakkında yanlış bilinenler nedir? Kısaca bir göz atalım;

Windows 10'a Geçiş Sadece 1 Sene Ücretsiz

Windows 10 işletim sisteminin çıkması ile birlikte Microsoft, Win 7 ve Win 8.1 versiyonlarını kullandıktan sonra Windows 10'a geçiş yapan kullanıcılarına ilk bir sene süre işletim sistemini ücretsiz olarak sunması, oldukça geniş yankı uyandırmıştı fakat kullanıcılar bu hizmetin sadece bir sene ile sınırlı olduğunu bilmemekte ve işletim sisteminin ömür boyu kullanımını kazandıklarını zannetmekteydiler fakat Microsoft, Win 8.1 ile Win 7'den Windows 10'a geçen kullanıcılarına sadece bir sene süre ile bu hakkı tanımaktadır. Windows 10'a geçilen tarihten tam bir belli bir bedel ödemek zorunda kalacak.

Hazır Uygulamaları Kaldırabilirsiniz

Windows 10'da bilinen yanlışlardan bir tanesi ile işletim sistemine geçiş yaptıktan sonra sistemde yer alan uygulamaların kaldırılamaması olarak görülüyordu fakat Windwos 10 sistemine geçişten sonra ön yüklü olan uygulamaları bilgisayarınızda kolayca kaldırabilir ve istemediğiniz uygulamalardan kurtulabilirsiniz.

Windows 10 Kullanmak için Microsoft Hesabı Mecrubi Deği

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'u kullanmak için bir çok yerde Microsoft hesabı gerekli bilgisi yer almakta ve bu bilgi bir çok kullanıcıyı yanıltmaktadır. Windows 10 işletim sistemini kullanmak için Microsoft hesabınızın olması gerekmiyor ve kurulum esnasında yer alan ''Yeni Hesap Oluştur'' seçeneğine tıkladığınız zaman ekran üzerinde Microsoft hesabı olmadan da kurulumu gerçekleştirebileceğiniz bir ibare mevcut olacaktır. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir