Insider'ların yetkilisi Gabriel Aul, Windows 10 Technical Preview  10061'i müjdeledi, hatta güncelleme dosyasında da var fakat indirilemiyor. Nedeni bilinmiyor ancak sadece Türkiye içerisinde yaşanan bir sıkıntı değil, bütün Insider'lar, aynı dertten müzdarip. Bütün Insider forumlarında yazılanlara bakılırsa herkes build 10061'e ulaşabilmeyi başarabildi ancak çalıştırılamıyor, aslında hiç indirilemiyor.  Aslında Gabriel Aul'un bir sonraki Twitter mesajında ise, "MS çalışanları değilseniz, yükleyemezsiniz" gibi garip bir ifade de bulunuyor. Windows 10'un bu esrarengiz build güncellemesi hala gizemini koruyor.

Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda kullanıma açılan 10051'e henüz ulaşabilmiş değiliz ancak Spartan'lı bu versiyon, birçok sorunu da beraberinde getirdi. İş bilgisayarlarına yükleyen kullanıcılar kısmi oranda sıkıntı yaşadılar ancak geri dönüşüm sayesinde belgelerini kurtarabilmeyi başardılar. 

Tahminimizce artık son 2 veya 3 build, Windows Insider'lar tarafından geliştirilecek. Ardından, yani yaz mevsimlerinde ise Windows 10'un tam sürümünü bir yıllığına bilgisayarlarımıza yüklemeyi başarabileceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir