Yaklaşık 900 milyon aktif kullanıcısı sayısına ulaşan ve gün geçtikçe popülerliğini arttırarak zirvedeki yerini koruyan Whatsapp, sürekli olarak kendisini yenilemekte ve farklı uygulamaları ile gündeme gelmektedir.

Whatsapp'ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve yeni uygulaması olarak kullanıcılarına sunduğu Whatalert uygulaması ile birlikte artık kullanıcılar uygulama içerisinde yer alarak seçeceği bir kişinin yapacağı tüm aktivitelerini görme imkanına sahip olacak. Tabi seçilecek olan kişinin söz konusu uygulama detaylarından haberi olacak ve kişi daha fazla sayıda kişinin aktivitelerinden haberdar olmak isterse uygulamayı ücretli olarak satın alması gerekecek. 

Söz konusu işlemin yapılmasının ardından seçilen kişinin whatsapp'ta ne kadar süre ile online kaldığı, hangi saatlerde çevrimiçi olduğu ve uygulamayı hangi saatte kapattığını görebileceksiniz. Ayrıca, seçilen kişinin profil resmini ne zaman değiştirdiğini de görebilecek, bunun yanında yapılan aktivitelerden anında haberdar olmak için telefonunuza bildirim alabileceksiniz.

İlk etapta sadece Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilecek olan uygulama, daha sonraki zamanlar içerisinde diğer platformlarda da aktif olacaktır. Whatsdog uygulamasının kapanmasından sonra ilk defa aynı türde bir uygulamayı aktif hale getiren Whatsapp, bu uygulamayı da kapatır mı bilinmez fakat evli çiftler arasında bu uygulamanın nasıl bir sorun yaratacağı büyük bir merak konusu olacağını düşünüyoruz. 

İlerleyen zamanlarda uygulamanı diğer platformlardaki çıkış tarihi ve kullanıcılara ait farklı yorumları da sitemizde bulabilir ve Whatalert uygulamasına ait farklı haberleri takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir