Bugün Microsoft, Visual Studio 2015 ve .NET 4.6'yı tüm dünyaya yayımladı. Resmi olarak "ön izleme" versiyonu olarak duyurulan yeni versiyonlar iOS, Android geliştirmeleriyle birlikte oyun geliştiriciliğini de hedefliyor. Unity, Cocos ve Unreal'a yönelik çalışan geliştiriciler aynı zamanda bu yeni versiyonlarla birlikte yeni nesil işletim sistemlerine uygulama hazırlayacaklar. Böylece anlaşılıyor ki, Windows 10 ile birlikte Visual Studio ve Windows 10 kullanıcıları yeni işletim sistemleri için yeni araçlar edindi. 

.NET 4.6 ve Visual Studio 2015, şu anda satışa sunuldu, paket dahilinde satışa sunulmasa da ücretli olarak Microsoft kaynaklarından edinilebilir. Yeni özelliklere kavuşan iki yeni geliştirici aracı, ücretsiz olmasa da Microsof, bu iki program için daha cazip fiyat teklifleriyle geliyor. 

Özellikle Windows 10'daki uygulama çeşitliliğini genişletmek isteyen Microsoft için bunun gibi yazılımlarn, programların ücretsiz hale getirilmesi oldukça önemliyken, firmanın yeni sürdüğü Visual Studio 2015'in fiyat stratejisinin akıbeti de diğer ücretlendirmelerden daha farklı olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir