BMW 7 serisinin yeni nesilleri için tasarlanan uzaktan kumanda sistemi, bu modelleri tamamiyle uzaktan yönetimli hale getiriyor. James Bond-vari bu teknoloji, Volvo, Audo ve BMW tarafından geliştiriliyor, henüz konsept olarak çalışmaları yürütülüyor. Araba anahtarlığına yerleştirilen sensörler ve dokunmatik tuşlar ile araca hakimiyet kurarak erişme şansı yakalandı. Ayrıca anahtarda, "vurdun, vurdun, hazır ol vuracaksın" diye uyaran park sensörlerinden de bulunuyor. Kullanıma hazır bir teknoloji olsa da, üreticiler öncelikle sürücüsüz otomobillere yoğunlaştığı için bu teknoloji, sürücüsüz otomobillerin ardından seri üretime girecek olan bir teknoloji olacağı belirtildi. 

Otomobil park sistemi olarak geliştirilse de, araç içi kontrolleri de mümkün hale getirecek. Araç içi müzik sesi açma, kapama, gelen aramaları redetme gibi yetenekler barındırıyorken trafikle ilgili uyarıları da sürücülere de sunacak. 

Bu uzaktan kumandalı 7 serisinin fiyatı henüz belirtilmedi ancak 2015 modelleri 68 bin dolar ile 130 bin dolar arasında değişiklik gösteren yapıya sahip.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir