Daha önceki senelerde yaptığı yatırımlar ile dünyanın bir çok yerinde hisse sahibi olan ve dünyanın sayılı zenginleri arasında yer 

alan Suudi Arabistan Prensi El-Velid bin Talal, geçtiğimiz yıllar içerisinde Twitter'in %3'ünü satın almıştı. Suudi Prens El-Velid bin Talal, %3'lük yatırım sonrasında gün geçtikçe büyüme kaydeden Twitter hisselerini daha da arttırarak %5'e çıkardı. Prensin aldığı bu hisse ile birlikte artık Twitter'in mülk sahibi listesinde El-Velid bin Talal ismi de yer alacak. 

Amerika Birleşik Devletleri'nde yasalar doğrultusunda herhangi bir şirket içerisinde hissesi %5 ve üzerinde bir sayıda yer alan şahıs, şirketin mülk sahipleri arasında yer almaktadır. Önceki seneler içerisinde hisse satın alarak %3'lük bir pay sahibi olan El-Velid bin Talal'ın adı mülk sahipleri listesi içerisinde yer almıyordu fakat son alınan hisseler ile beraber adı mülk sahipleri listesi içerisinde yer alacak. El-Velid bin Talal, aldığı bu hisse ile birlikte Twitter'in en büyük ikinci ortağı durumuna geldi.

Twitter'in kurucu ortaklarından biri olan en büyük hissenin sahibi olan Dorsey'den sonra artık El-Velid bin Talal ikinci sırada yerini alıyor. Twitter'in bir diğer kurucusu olan Willams ise %7 hisse ile birlikte El-Velid bin Talal'dan sonra üçüncü sırada bulunuyor.

Dünyanın en önde gelen sosyal medya ağlarından biri olan Twitter, gün geçtikçe kaydeden büyüme hızı ile yatırımcıların en gözde hedeflerinden biri olarak ön planda bulunuyor. Yaklaşık 350 milyon aktif olarak kullanıcıya sahip olan Twitter, bu sayıyı her geçen sene arttırmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir