Sosyal medya ağlarında dünya devi olarak her zaman ön planda olan Twitter, 336 personelinin işine son verdiğini açıkladı. 13 Ekim sabahı Twitter tarafından yapılan resmi açıklamada, Twitter bünyesinde çalışan 336 personelin işten çıkarıldığı belirtildi. 

Geçtiğimiz haftalarda, dünyaca ünlü bir ekonomi sitesinde ortaya çıkan haberde Twitter'in şirket bünyesinde küçülmeye gidileceği yazılmıştı. Çok fazla dikkat çeken bu haber sonrasında, sosyal medya gündeminde Twitter konuşulmaya başlandı ve bu sabah itibari 

ile ekonomi sitesinin yaptığı haberin ne kadar doğru olduğu da ortaya çıkmış oldu. Twitter'in almış olduğu bu karar sonrasında akıllara, ''Twitter küçülecek mi'' soruları geldi. Söz konusu işten çıkarılmalardan en fazla etkilenecek olan birimlerin başında ürün değiştirme ve mühendislik departmanları gelecek.

Twitter'in personel çıkarma kararı sonrasında 336 kişinin tazminat yükünün de ciddi seviyelerde olduğu konuşulmaya başlandı. 336 personelin işten çıkarma yükünün yaklaşık 20 milyon dolar olacağı iddia edilirken, Twitter'in hisselerinde de yaklaşık %7 oranında bir düşüş söz konusu oldu. İlerleyen günlerde Twitter hisselerinde ne denli bir iniş çıkışın olacağı şu an için kestirilemiyor fakat uzmanlar, hisselerin tekrardan yukarı yönlü bir ivme kazanacağı konusunda hemfikirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir