Kişisel radyolarla da geniş müzik yelpazesi sunan Tunein Radio, Android mobil uygulamasının yanısıra artık Android Auto'da da yer alacağını açıkladı. OK Google işleviyle de uyumlu çalışacak ve ayrıca Android Wear'lar ile de kontrol edebilecek. Android Auto'ya yönelik uygulamaları, yazılımları ve atılımları özellikle CES 2015 itibariyle somut bir şekilde görmeye ve duymaya başladık fakat Android Auto, resmi ve fiziksel olarak Android 5.1 sürümü ile otomobillere ve mobillere girecek.

Tunein Android Auto şöyle çalışacak; ilk seçenek, Android cihazınızla açacağınız Tunein kanalları, OK Google aracılığı ile sesiniz ile yönetebileceksiniz veya direkt fiziksel olarak Android cihazla yönetebileceksiniz.

İkinci seçenekse, Android Auto ile beraber otomobillerde yerini alacak olan otomobil tabletleri Android ile çalışacak ve bu tabletler otomobilin ses sistemiyle uyumlu çalışacak. Tabletteki Android Auto arayüzünden Tunein açılacak ve standart direksiyon kumandaları ile birlikte müziği kontrol edebileceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir