Dün itibari ile tüm dünyanın gözü skype programına çevrildi. Dünya genelinde çoğu skype kullanıcısı oturum açma sorunu ile karşı karşıya kaldı. Gün boyu sorun devam ederken, Microsoft yetkililerinden açıklama yapılması beklendi ve beklenen açıklama Microsoft'un Twitter hesabı üzerinden yapıldı. 

Bir çok iddianın ortaya atıldığı ve gün içerisinde saldırıların gerçekleştiği iddiası üzerinde Microsoft yetkilileri, ''bir çok kullanıcının giriş yapmasını etkileyen sorunun çözümü için çalışmaktayız'' açıklamasında bulundu. 

Dünya üzerinde en fazla kullanılan görüntülü ve anlık mesaj uygulaması skype için daha önce hacker saldırıları iddiası ortaya atılmıştı. Bu iddiaları yalanlayan Microsoft, gerekli açıklamalarda bulunmuştu. Dün itibari ile gün içerisinde yaşanan skype giriş sorunu sonrasında da yine bu tarz iddialar gündeme geldi. 

Skype Ne Zaman Açılacak?

Oldukça geniş bir ağa sahip olan ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Skype'nin ne zaman açılacağı konusunda Microsoft yetkililerinden herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Yaşanan sorunun tam anlamı ile ne olduğu ve neden kaynaklandığı hakkında bir açıklama gelmese de uzmanlar, skype programının yenileme çalışmalarının yapıldığını düşünüyor. 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir