Samsung'un forumlarında, yeni akıllı saatler ortaya çıkmaya başladı. Afiş inandırıcı gelmese de, aslında bir Samsung kullanıcısının çalışmasına benziyor; Samsung'un gelecek dönemde duyuracağı akıllı saatler ortaya çıkmaya başlamış. Afişler kullanıcı tarafından yapılmış gibi görünse de forumlarda belirtilen özellikler, daha önce belirtilmeye başlanan özelliklerle uyum gösteriyor. Belirtilmeyen özellikleri belirtilen özelliklerinden daha detaylı ve daha heyecan verici bilgiler.

Öncelikle Samsung, akıllı saatleri için bazı ortaklıklara da gitti. Haber akışları için CNN'in yanısıra Yelp, Baidu gibi servislerin yanısıra kullanıcılar, Google Gazetelik tarzında bir arayüzle günlük haberlere ulaşabileceği ve kişiselleştirebileceği bir arayüz bulunacak. "Get Ready For The Next Gear" deniyor afişlerde, bu akıllı saatlerin duyurusu değil, geliştiricilere açılacak olan SDK'ların bir duyurusu. Samsung çok yakında yeni Gear saatleri için geliştirici platformu duyuracak, tıpkı Android, iOS, Windows 10 gibi 3. kişiler tarafından geliştirilecek.

Android Wear'lar da bekleniyordu Samsung'tan ancak bir "Gear ekosisteminden" söz ediyorsa Samsung, bu geliştirilecek olan sistemin Tizen olacağı daha büyük bir ihtimal. Tizen, kısmi bir orandaki Galaxy'lerin yanısıra Gear'ların büyük bir kısımında ve Samsung'un yeni nesil UHD TV'lerinde de kullanılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir