Samsung, yeni nesil Apple cihazlarına altyapı desteği sağlayacağı artık kesinleşti. Büyük ihtimalle kadrolar oluşturulmuş, hatta çipler kullanıma sunulmuştur ancak bu haber kamuoyuna yeni düşmeye başladı. Samsung, Apple için tasarlayacağı yeni nesil çip işlemciler için bir mühendis kadrosu oluşturdu. Kendi mühendislerinin yanısıra ayrı bir ekip, tek başına farklı bir departman olarak kurulan Samsung-Apple mühendis ekibi sadece Apple ürünlerine altyapılar tasarlayacaklar. Bunlardan biri de Apple'ın A9 çipi.

Ekran teknolojileri LG'nin yeni nesil 4K ve 8K teknolojilerinden oluşacak Apple'ın, ve bunun yanında A9 ve sonrası A-X işlemcileri Samsung tarafından olacak. A9 işlemcilerin yetenekleri henüz açıklanmadı resmi olarak ancak, yeni 4G LTE yetenekleri, UHD ekran çözünürlüğü desteği ve cihaz ömürlerini ortalama 2 yıl daha uzatan bir çip yapısı ile tasarlanacağı şimdiden açık edildi. 

Yeni nesil iPad ve iPhone'larda kullanılacak olan bu işlemciler, benzer yetenekleri ve özellikleri yeni nesil Exynos işlemcilerde de gösterecek. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir