MWC 2015'te prototip olarak tanıtılan Snapdragon 820 sistemi Samsung'un çip fabrikalarında üretilecek ve Samsung'un çip mühendisleri tarafından desteklenecek. Qualcomm'un mühendislerinin yanısıra, Samsung'un 14 nm oranındaki çiplerini tasarlayan ekip de yeni Snapdragon 820 çiplerine katkı sağlayacaklar. Samsung, ayrıca bu yıl itibariyle Apple'a A9 çiplerini iPhone ve iPad'ler için geliştirmeye başladı. 

Bu gelişmelerle birlikte, bu anlaşma yeni teknolojilere de gebe. Samsung, inceliği arttırılan yeni nesil çiplerini ve bağlantı sistemlerini aynı fabrikada üretime soktu. Samsung'un daha ince olan hafıza birimleri, PC altyapıları ve işlemci setleri, Qualcomm'un kullanacağı aynı fabrikada kullanılacak ve aynı zamanda Re/code'un belirttiği kadarıyla Snapdragon'lar da bu fabrikada üretime geçecek.

Snapdragon 820, yeni nesil tepe modellerde kullanılacak. Haliyle bu fabrikadan üretilen çipler de tepe seviye modellerde kullanılması için üretilecek. Yani, sadece Snapdragon 820 için değil, tüm tepe seviyeli çipleri kapsayacak bir anlaşma.

Snapdragon 810 ile Exynos işlemciler hemen hemen aynı mimariye sahip olsalar da, Snapdragon 810'un yüzleştiği problemlerden uzak kaldı Exynos. Bu da, Samsung'un çip üreticilerinin dikkatini çekmesine neden oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir