Cuma günki Samsung'un düzenlediği tanıtım toplantısında Galaxy S6'ya tekrar göz atma şansı yakaladık, zaten önümüzdeki günlerde de detaylı olarak uzun kullanıma yönelik incelemesini buradan paylaşacağız.

Şimdiki soru, Galaxy S5 kullanıyorum, Galaxy S6'ya gerek var mı?

Edge'den bahsetmiyorum ancak Galaxy S6 tasarım açısından materyali dışında fazla farklılık hissettirmiyor. Yani Galaxy S6 ile Galaxy S5'e uzaktan bakıldığında bütünüyle bir değişiklik yok. Kısmen bir materyal değişikliği ancak aynı tasarım hatları Galaxy S6'da kullanılıyor. Samsung Galaxy S6'yı, diğer Galaxy'lerden daha ayrıntılı ve çarpıcı kılan detayı ise yazılımı açısından. Galaxy S6, Note'lar dahil bütün Galaxy'lerden daha detaylı ve daha farklı bir yazılım anlayışıyla karşımıza çıkarıldı. Daha önce de belirttiğimiz gibi, daha saf bir TouchWiz yapısı, sadeleştirilen Samsung uygulama altyapıları, RAM konusunda problem yaratmazken cihazın çalışması sırasında, uygulamalardan gelen reklam uzantılı uygulamalar da sistem tarafından kendiliğinden kapatılıyor.

Sonuç, daha saf ve daha Android tabanlı çalışabilen bir Galaxy S6 modeli. Fiyatı uçuk olduğu konusunda herkes hemfikir ancak Samsung Galaxy S6, bu bloatware'siz yazılım anlayışı nedeniyle ortalama olarak 5-6 yıl uzattı cihazının ömrünü. Telefon değiştirme hastalığı yoksa sizde, 7-8 sene boyunca kullanabileceğimiz bir Samsung Galaxy modeli var.

Tasarım açısından doyurucu olmasıyla birlikte edge modelinden daha fazla satmasını bekliyoruz Galaxy S6'nın.  

Şöyle bir ipucu da verelim; ağustos ayı itibariyle Samsung Galaxy modelleri tanıtılacak, IFA 2015 itirabiyle de satışa sunulacaklar. Bu nedenle yazın inanılmaz indirimlere girebilecek, 8 sene kullanılabilecek bir cihazdan söz ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir