Samsung, Tizen'le birlikte güçlendirdiği akıllı saat ürünlerini, "en iyisini yakalayana kadar" üretmeye ara vermişti. Piyasada Android Wear'lar da Motorola ve LG ile birlikte fazlasıyla hakimiyet kurmaya başlamış, üstelik Apple'ın da Apple Watch ile birlikte giyilebilir teknoloji konusundaki inadı da göz önünde bulundurulduğunda, Samsung "eksiksiz bir akıllı saat" için geliştirmelere başladı bu yıl itibariyle. Kararı Samsung, yaklaşık 2 ay önce ve şirket CEO'su tarafından bilgilendirmişti. Son gelen haberlere göre Samsung'un yeni akıllı saatlerinin çalışmaları konusunda neredeyse tamamlandı, şimdi de sıra seri üretimde.

Samsung, bir kısım akıllı saat modellerini Tizen'le, bir kısımını ise Android Wear ile güçlendirmeyi planlıyor. Ancak üzerine en çok titrenecek olan sistem ise Tizen. Bundan bötle Samsung'un çoğu ürünlerinde, ağırlıklı olarak Tizen kullanılacak, Tizen Samsung Smart TV'ler için bir altyapı sistemi haline getirildi. Bir ekosistem kurulması adına, Akıllı telefon-TV-akıllı saat üçgeni içerisinde, Tizen OS Samsung için çok önemli.

Samsung'un yeni nesil akıllı saatleri, popüler olan akıllı bant, akıllı bileklik gibi tasarımlardan öte, "premium" tasarımla kendini gösterecekler. Özellikle LG G Watch ve Moto 360, yeni nesil Samsung akıllı saatleri için uygun birer örnek.

Yeni nesil akıllı saatlerinin prototiplerini CES 2015'te göstermişti Samsung. Bu prototiplerden bir tanesi de, Iron Man filmleri için tasarlanan Galaxy ürünlerindeki akıllı saatlerdi. Bu saatlerin önünde çokça zaman var ancak şimdiden filmlerde kullanılmaya başlandı bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir