"Philips, CES 2015'ten bu güne değişen monitör ve görüntü teknolojileriyle birlikte yeni ürün yelpazesini, akıbetini ve aynı zamanda standartlarını belirlemekle birlikte bu konudaki yeni beklentilerini de basına duyurdu.

İşte, Philips'ten resmi olarak açıklanan 32 inçlik yeni QHD monitör bildirisi:

32 inçlik yeni ekran, HD’nin ötesindeki piksel yoğunlukları ile daha yüksek çözünürlükler için büyüyen talebe yanıt veriyor. Bunu da, masaüstlerini bir seviye yükseltmek isteyen kullanıcıların hoşuna giden ekran boyutlarında yapıyor. QHD (Quad High Definition) ekran, inç başına 2,560 x 1,440 piksel çözünürlük sunuyor (720p HDTV video standardının dört katı), masaüstü ise çok sayıda pencereyi zengin ayrıntılara sahip bir netlik ile yönetmek için geniş bir alan sağlıyor. Çözünürlüğe mükemmel renk reprodüksiyonu eşlik ediyor: 1,074 milyar renk ve 12-bit dahili işleme ile, 32 inçlik bu yeni ekran, farklı tonlar ve kademeli renk geçişleri olmadan akıcı, doğal renkler sunar. Bu ekran aynı zamanda daha rahat bir görüntüleme deneyimi sağlamak amacıyla, parlaklığı ayarlayan ve titreşimi azaltan Philips-Flicker-Free teknolojisine de sahip.

MMD EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Thomas Schade şunları söyledi: “32 inçlik bu ekran, daha küçük ve daha düşük çözünürlüklü ekranlardan daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklüllere geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için harika. Kullanıcılar QHD’nin keskin ve mükemmel çözünürlüğüyle birleşen gerçek bir alan hissini iple çekebilirler. Üstelik farkı takdir edenler yalnızca grafik tasarımcılar, CAD tasarımcıları ve mimarlar değil: Standart ofis uygulamalarıyla düzenli olarak çalışanlar da giderek aynı anda çok sayıda pencere açıkken yayılabilecekleri daha fazla alan arar oldular, ama o fazladan eklenen çalışma alanını daha verimli biçimde kullanabilmek için daha iyi bir çözünürlük de istiyorlar.”


DisplayPort (10.8 Gbps’e kadar olan veri transfer hızları için), HDMI ve Dual link DVI gibi yüksek bant genişliğindeki dijital kaynaklarla bağlantısı sayesinde, bu yeni ekran  kullanıcıların içeriği, büyüleyici QHD netliğinde gecikmesiz yenileme ile deneyimlemesini sağlıyor. Dahili stereo hoparlörler ise görüntüleme deneyimini tamamlayan yüksek kaliteli ses sunuyor. Ekranda ayrıca kullanıcıların iki cihazla – örneğin PC ve dizüstü bilgisayar gibi- eş zamanlı olarak  çalışıp iki ayrı kaynaktan gelen içeriği görüntülemek için ekran alanını ayırmalarını sağlayan MultiView teknolojisi bulunuyor. Quad HD, ekran alanındaki her inçte 2,560 x 1,440 piksel sunduğu için, ekran bölümlere ayrılsa bile ekranın her tarafı muhteşem keskinliğe ve netliğe sahip oluyor. Ayrıca mobil içeriği yürütmek için (aynı anda mobil cihaz şarj olurken) MHL desteği ve süper-hızlı USB 3.0 de bulunuyor..

Sahip olduğu SmartErgoBase sayesinde, ekran, tamamen kullanıcının tercih ettiği çalışma yüksekliğine göre ayarlanabilir, sağa sola dönme ve eğilme işlevleri sayesinde tam olarak doğru açı elde edilir ve ekran başındakiler daha uzun süre daha zinde ve üretken çalışabilirler. Monitörün tabanı da kablo dağınıklığını azaltarak çalışma alanını düzenli ve profesyonel tutar"
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir