Her sene olduğu gibi bu sene de oyun dünyasında pek çok farklı tartışmalar ortaya çıkmaya başladı. Hangi oyun daha fazla arandı, hangi oyun daha çok oynandı gibi sorular, oyun severler tarafından sorulmaya başlandı ve Yandex, son 3 aylık analizlerini açıklayarak, bu tartışmalara az da olsa nokta koymuş oldu. 

Her geçen gün teknolojinin gelişimi ile birlikte oyun dünyasında da farklı gelişmeler yaşanmaya başlandı. Yaşanan gelişmelerin odak noktası ise her sene olduğu gibi merakla beklenen iki oyunun piyasaya çıkması ile üst noktalara taşınmış oldu. Futbol oyunlarını seven ve FIFA 16 ile PES 16 oyunlarının müdavimi olan oyun severlerin hangi oyunu tercih edecekleri ve en çok hangi oyunları oynadıklarını gösteren analizler, arama motoru Yandex tarafından açıklandı.

Yandex aramalarının sonucunda, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de PES 16 oyunu az da olsa FIFA 16'nın önüne geçerek, en fazla oynanan oyunların başında yer aldı. FIFA 16'nın ikinci sırada yer aldığı listede, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oyunu üçüncü sırada, Star Wars Battlefront oyunu ise dördüncü sırada yer aldı. Bu oyunların ardından listenin beşinci sırasında yer alan oyun ise, Assassin’s Creed Syndicate oldu.

Listenin son beş sırasına göz attığımızda, Fallout 4 altıncı sırada, Call of Duty: Black Ops 3 oyunu yedinci sırada yer aldı. Call of Duty: Black Ops 3 oyununda sonra en çok oynanan araba oyunlarının başında gelen Need for Speed 2015 sekizinci sırada bulunuyor. Listenin dokuzuncu sırasında Starcraft 2: Legacy of the Void yer almakta ve son sırada ise Hallo 5 bulunmaktadır.

Yandex arama motorunun son 3 aylık verilerine bakıldığında iki futbol oyununu ilk iki sırada görüyoruz. Bu sıralamanın sene içerisinde nasıl değişim göstereceğini ise anbean takip ederek, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir