Oyun severlerin merakla beklediği, ne zaman çıkacak, özellikleri ne olacak gibi soruların internet ortamında sürekli olarak sorulduğu PES 2016, Konami tarafından satışa sunuldu. 

Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Windows PC ve PlayStation 4 için satışa sunulan PES 2016'ın kapak yıldızları bu sene Neymar ve Morata oldu. Master lig gibi bir çok özelliğin yer aldığı PES 2016, fox engine ile geliştirildi. 

Yakın kontroller, bireysellik ve yeteneğin çok daha ön plana alındığı PES 2016'da futbolcuların etkileşiminden tutun da çarpışma sonuçlarına kadar pek çok hem farklı hemde ilginç özellikler yer alacak. Ayrıca PES 2016'da, hava toplarında oldukça farklı görüntülerde izleyebileceğiz. Hava toplarında pozisyon alma, güçlü futbolcuları kol ile rahatsız etme ve gelişine vuruşlar yapabilme özellikleri PES 2016'nın en çok konuşulacak özellikleri arasında olacak. 

PES 2016'da 2015 versiyonuna göre çok daha farklı estetik gelişimler mevcut. PES 2015'e göre neredeyse üç kat daha fazla animasyon yer alacak. Bu animasyonlar ile birlikte PES 2016 oynamak daha zevkli bir hal alacak. Ayrıca oyun içerisinde futbolcular hakeme şikayet edebilecek, pas alamadıkları takım arkadaşlarına kızabilecek ve rakip futbolcuların dengesini bozabilecek hareketler yapabilecek. 

PES 2016'da Kaleciler de Unutulmadı

PES serilerinde oyun severlerin en çok dert yakındığı konuların başında kaleciler gelmekteydi. Oyunda daha fazla aktif olmaları istenen kaleciler, PES 2016'da bu aktifliği fazlası ile yaşatacaklar. Plonjın, top savuşturmak ve top uzaklaştırmak gibi bir çok kaleci özelliğinin devreye gireceği PES 2016'da kaleciler çok daha fazla topa sahip olacaklar. 

Maç Esnasında Yağmur Başlayabilir

PES 2016'nın en yeni ve en dikkat çekici özelliklerinden biri olan maç esnasında hava değişiminin olması, oyun severlerin çok fazla ilgisini çekecektir. Tam maça başladınız, hava güzel ve saha top oynamaya müsait dediniz ve bir anda yağmur başladı. İşte PES 2016'da heyecan bu özellikle daha fazla artacak. Bahsettiğimiz özellik gibi pek çok özelliğin daha yer alacağı PES 2016'nın master lig'i de artık çok daha geniş kapsamlı olacak. Master lig ile menajerlik maceralarınızı maksimum seviyelere çıkartabileceksiniz. Bu da demek oluyor ki, oldukça uzun soluklu ligler ve turnuvalar PES 2016 kullanıcılarını bekliyor.

PS4 Kullanıcılarına Özel Gelişimler

Ps4 kullanıcıları PES 2016'da tabiki unutulmadı. Yeni düzenleme modu ile istediğiniz oyuncunun resmini değiştirebilecek, takım logoları ve amblemlerini sizler belirleyebilecek ve formaları istediğiniz renklere büründürebileceksiniz. Özet olarak ps4 kullanıcılarını bekleyen daha fazla yeniliği PES 2016 oyunu içerisinde görebilecek ve futbolu bu oyunda daha çok seveceksiniz. 

Evet arkadaşlar, PES 2016 ile ilgili bir çok konuda sizlere yardımcı olduk. Bu yeni oyun hakkında daha fazla bilgi, yakın zamanda sitemizde yer alacaktır. PES 2016 tiyoları, futbolcu çalımları ve farklı özellikleri sizler için sitemizde yayınlamaya devam edeceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir