Uzun senelerden beridir internet ortamında sanal satış yapan bilgisayar firmalarından biri olan pcdepo.com üzerinden ürün satın alan vatandaşların mağduriyeti gündem yarattı.

Pcdepo.com'un başlatmış olduğu bilgisayar kampanyalarından faydalanmak isteyen ve uygun fiyata ürün almak isteyen vatandaşlar fiyatlardaki ucuzluğun başlarına iş açacağını düşünemeyerek site üzerinden binlerce bilgisayar siparişi verdi. Söz konusu siparişlerden sonra bilgisayarların kendilerine teslim edilmediğini iddia ederek resmi makamlara başvurular yapan kişi sayısı her geçen gün artmaya başladı.

Firma üzerinden binlerce bilgisayar satışının yapılması ve sonrasında bilgisayarların sahiplerine ulaştırılmaması sonrasında ödeme yapan vatandaşlar, haklarını aramak için hem tüketici heyetlerinin hemde savcılıkların kapısını çalmaya başladı. 

Satın aldıkları bilgisayarlar için yaklaşık 2 bin ile 4 bin tl arasında ödeme yapan vatandaşlar, bilgisayarların kendilerine ulaşmamasından sonra şirketten bilgi almak için telefon yolu ile iletişime geçmeye çalıştıklar fakat aradıklarında şirket telefonundan her hangi bir cevap alamadılar. 

Ortaya çıkan bu durumun ardından şiketlerin gün geçtikçe artması nedeni ile bir çok avukat harekete geçerek vatandaşların yapmış oldukları ödemeleri geri alması için harekete geçti. Ayrıca, pcdepo.com üzerinden bilgisayar siparişi veripte ürünlerini alamayan vatandaşları da uyaran avukatlar, en kısa sürede haklarını aramaları için vatandaşların resmi makamlara müracaatta bulunmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir