Facebook'un sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift, artık hazır. Facebook'un organizasyonu olan F8 Keynote etkinliğinde firma yetkilisi Oculus Rift VR gözlüğünün artık hazır hale getirildiğini ve piyasaya yakın zamanda sürüleceğini müjdeledi. Zaman vermese de Oculus Rift'e yönelik PC donanımlarının bu yıl geleceğini anlayabiliyoruz. Facebook'un, Oculus'u geliştirmek için farklı kampüsler de satın aldığı söylenirken neredeyse Internet.org kadar yatırım da Oculus'a sağlanıyor. 

Oculus Rift'i bu yıl muhtemelen daha ağırlıklı olarak duyuyorsunuz fakat aslında Oculus Rift 2012'de tanıtılan bir tür Kickstarter projesiydi ve Facebook bu teknolojiye yatırım yapmaya başladı. 

Aslında Facebook'un bununla ilgili haberleri gün içerisinde biraz daha farklıydı. Diğer teknoloji siteleri Oculus Rift'in bu sene piyasaya sürüleceğini söylerken aslında durum Oculus ile ilgili değil, Oculus'a yönelik PC'lerin piyasaya sürülmesiyle ilgili. Yani, 2015'te Oculus Rift değil Oculus Rift destekli PC'ler piyasaya sürülecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir