Lenovo mobil ürün yelpazesine akıllı telefon ve tabletlerini kattı ve bunları MWC 2015'te tanıttı. Lenovo yeni ortağı Motorola'dan çok şey öğrenmiş. En çok dikkat çekeni ise Lenovo TAB 2 oldu. Lenovo TAB 2 A10-70 adıyla ortaya çıkan tablet modeli 10.1 inç ekran büyüklüğünde ve 1080 piksel, oyun ve film odaklı, ev eğlencesine yönelik bir tablet. Ek olarak Lenovo TAB 2 A8 var elimizde. Bu cihaz da 8" ekran büyüklüğünde ve yine ev eğlencelerine yönelik, içeriğinde videolu görüşmeler için geliştirilen uygulamalar var. İki model de Android KitKat bulunduruyor. Günlük kullanıma yönelik olduğu için şarj konusunda Xperia Z4 Tablet'e oranla daha iyi olduğu söyleniyor. Android 5.0'ı satış tarihi olan mayıs ayı itibariyle alacak. 

Fiyatı A10-70 modeli için 200 dolar ile 280 dolar arasında.A8'in fiyatları ise 129 dolar ile 180 dolar arasında değişiklik gösteriyor. Özetlersek, Lenovo, Android oyun altyapısından faydalanmak için oyun ve medya özellikli tablet üretti. 

Diğer MWC 2015 ürünümüz Sony Xperia Z4 Tablet.

Bu tablet modelinin 13" civarında olmak istiyordu. Sony'nin son dönemlerde geliştirdiği kurumsal çözüm cihazlarına eklenecek olan bu Xperia Z4 Tablet'in hibrit kullanıma daha uyumlu olabilmesi için 13" oldukça uygun bir ekran büyüklüğüydü. Ancak 13" Sony Xperia Z4 Tablet hayal olarak kaldı, sadece 10.1" boyutlarında 2K çözünürlüklü, 64 bit Snapdragon 8 çekirdekli bir ürün tanıtıldı. Android 5.0.2 yazılımının yanısıra Sony'nin kendi yazılımlarının cihazda az yer kaplandığı dikkat çekti. 3GB RAM, 2 farklı Bluetooth klavyesi var ve kurumsal çalışmalara yönelik geliştirildi. 

Z4'ün fiyatı 620 dolardan başlıyor. İlk olarak ABD'de satışa sürülecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir