Windows 10 rezervasyonlarının ardından Microsoft, uygulama mağazası Windows Store'a da el atmaya başladı. Kullanıcılar için iyi, geliştiriciler için kötü bir haber gibi görünüyor, çünkü uygulamanız eğer Microsoft'un "kalite standartlarına" göre değilse Microsoft tarafından silinip, "sıfırlama" operasyonuna dahil edilecek. 

Uygulama mağazasında bulunan bir uygulama üstelik, 100'den fazla beğnme, 10 bin civarı indirme ve 4 yıldızına rağmen Microsoft tarafından yollanan bir e-postayla kalite standartları çerçevesinde sinileceğini belirtti.

Microsoft geçtiğimiz yıl yaz aylarında yaklaşık 4 bin uygulamayı benzer bir hamleyle karara bağlayarak silmiş, fakat bu kadar agresif değildi. 

Ek olarak Microsoft, Windows 10 itibariyle Windows Phone sistemleri için uygulama yapımlarına yönelik araçlar bulunduran yazılım servislerini de geliştiricilere sunulacak. Karara bakılırsa Microsoft az ama öz bir uygulama yelpazesi istiyor, eğer vizyonuna uymuyorsa isterse 5 yıldızlı bir uygulama olsa dahi o uygulama siliniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir