Microsoft'un Windows 10 lansmanında tanıttığı akıllı bilekliği Microsoft Band, ilk olarak İngiltere'de satışa hazırlanıyor. ABD dışı satışı henüz gerçekleşmiyorken 12 Nisan itibariyle dünya pazarına açılacak ve ilk durağı İngiltere olarak belirlendi. Ek olarak, Amazon da Microsoft Band ile ilgili yeni ve daha ekonomik teklifler hazırlamayı planlıyor. 

Ürünün fiyatı şimdilik yaklaşık 170 dolar. Band cihazı ABD'de sadece Microsoft ağları tarafından satılıyor. 

Bilekliğin neden bu kadar geç geldiği ile ilgili sorular var. Microsoft'a göre, tedarik zinciri konusunda bazı problemler yaşadı ve bu ay itibariyle Microsoft bu problemleri atlattı. Ön sipariş için Microsoft'un internet sitesi kullanılacak.

Türkiye ile ilgili yazın kullanıma açılacağını düşündüğümüz Windows 10 ve Windows Phone 10 ile eş zamanlı bir satış bekliyoruz. Türkiye'de de haziran ayı itibariyle ön sipariş daha sonra da teknoloji marketlerinden piyasaya sürülme olanağı var.

Microsoft Band'in satışları ABD dışında satışı gerçekleşmediği için olumlu veya olumsuz fazla görüş yok fakat, Microsoft'un bu bileklik aracılığı ile sağlık araştırmaları yürüttüğü biliniyor. Kişilerin sağlık bilgileri kayıt altına alınacakken özellikle diyabet ile ilgili kayıtlar Microsoft'un dikkatini çekiyor olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir