Facebook, zoraki olarak kullanıcılarına indirttiği Messenger uygulamasını, tek başına kullanılabilir olarak hazırlamış, kısa sürede alınan başarılı sonuçların ardından, Messenger uygulamasının güvenlik açıkları basına sızdırılmadan kapatılmaya çalışıldı, kısmen ilk günlerine oranla daha güvenli bir mesajlaşma uygulaması olarak karşımızda Messenger uygulaması. Facebook'un yatırım yaptığı diğer anlık mesajlaşma platformu WhatsApp'ın da kaderi hemen hemen aynı hale geldi, öncelikle web sürümü yayımlandı, ardından da arama özelliği getirildi Messenger'daki gibi.

Messenger.com, Messenger uygulamasının masaüstü versiyonu olarak Çarşamba günü karşımıza çıktı. Çıkışının ardından kullanım açısından, dikkatimizi çeken genellikle kurumsal pazarda kullanımının daha artış göstermesi. Son kullanıcılardan ziyade, Messenger.com'u bu hafta itibariyle genellikle firma çalışanları kullanıyor. Aslında Facebook'un da yapmak istediği bu. Facebook'u medya organlarına yönelik hazırlıyor ve geliştiriyorken, elbette mesajlaşma uygulamasının da bu firmalar tarafından kullanılması ihtimali diğer kullanıcılara oranla daha kuvvetli; bir bakımdan da Facebook'un daha çok medya organlarının kullandığı, diğer kullanıcılardan daha çok olduklarıyla ilgili bir istatistik var.

Bir ofiste akıllı telefon çıkarıp mesajlaşmanın, bir azar işitme nedeni olabilecek iken, böyle bir servisin çalışan kişilere yönelik hazırlandığı Facebook'un yayın organlarından gelen bilgi. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir