Aslında akıllara Viber tarzı bir uygulama gelse de, durum öyle değil. Viber gibi uygulamalar sadece internet ağını kullanıp, operatör ile ilgili hiç bir veri ücreti vs. duruma karışmıyor, internet aracılığı ile arama yapılıp, internet bağlantısı zayıfsa ortada kalıveriyorsunuz. Ancak Libon'nun Reach Me uygulaması biraz daha farklı bir prensiple çalışıyor.

Uygulama için geliştirilen VoIP yazılımı ile, telefonunuza erişecek olan kişi, eğer cihazınız kapsama alanı dışındaysa uygulamaya yönlendiriliyor ve standart tarifeyle aramanızı gerçekleştiriyorsunuz. Sadece kapsama alanı değil, metro, ev bodrumları, evlerin çekmeyen kısımlarında da söz konusu uygulama kullanılıyor. Şirket uygulama için GSM operatörleriyle aynı masada yola çıktılar. Avrupa'da, T-Mobile ile anlaşmaya giden firma, ülkelerde popüler GSM şirketleriyle anlaşarak bu uygulamayı yaygınlaştıracaklar.

iPhone'lar, iOS'lar ve W.P'larda sıkıntısız çalışacak ancak şimdilik sadece Android ve iOS'ta kullanılabilir. Libon, daha önce iOS ve Android için sesle posta hizmeti sunan bir şirket.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir