Windows 10 ile beraber büyük çapta bir işletim sistemi açılımına giden Microsoft, aldığı bir patent ile Android cihazlarda Windows 10 çalıştırabilmeyi mümkün kılacak. Kullanıcıya seçenekli olarak işletim sistemi sunulacak, kısıtlı özellikli Windows 10, Android cihazlarla çalışacak. Windows 10'un pozitif bir şekilde ses getirmesiyle üreticiler eskisi kadar uzak bakmıyorlar artık Windows Phone'a.  Bu üreticilerden bir tanesi de LG. LG, G4'ü duyurması ile birlikte giriş ve orta segmentteki cihazlarına daha fazla ağırlık vermeye başladı. 900 TL ile 1300 TL arasında değişiklik göstermesi beklenen yeni Windows 10 Mobile LG modelleri aynı zamanda Android Lollipop sürümünü de barındıracak. 

LG, ABD'de bu günlerde yeni bütçe dostu, orta segment modelini duyurmaya başladı. Standart bir model olarak tasarlanmış ve böylece 130 dolardan ABD'de alıcı bulacak.

2016 yılı itibariyle, yani Windows 10'un ilk güncelleme aldığı dönemlerde LG'den küresel anlamda bir Windows 10 Mobile ve Android çalıştırabilen bir akıllı telefon modeli tanıtılması ön görülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir