LG'nin memleketinden ETNews'un LG Mobile departmanının CEO'sundan aldığı bilgilere göre, firma bu yıl içerisinde "süper premium" türünde bir akıllı telefon tanıtacak. Yakından tanıdığımız LG G modellerinin çizgisinde olmayıp daha farklı bir model numarasıyla tanıtılması beklenen yeni model, Galaxy Note 5 ve yeni iPhone'ları gölgede bırakmak üzere tanıtılıp anında piyasaya sürülecek. Android cihazı gölgede bırakma imkanı var fakat iPhone ile alanları farklı olduğu için ilginç bir kıyaslama olmuş.

Böylece LG, akıllı telefon dünyasına yeni bir akıllı telefon sınıfı da öğretmiş olacak. Teknoloji editörlerinin her zaman kurtarıcı ifadesi olan "flagship, yani amiral gemi modeli deyimine "super flagship" deyimini getirecek.  LG'den gelen, biraz da onaylı bir haber olan yeni LG modeli konusu bazı çelişkilere de sahip.

LG'nin pek uygulamadığı, uygulamak istemediği ekran boyutu bu cihazda görülüyor. Haberlere göre Quad HD ekran teknolojisini 6"lik bir ekran büyüklüğü ile sunacaklar. Yeni LG'nin 4GB RAM'i, 20 mp kamerası, G4 modeli gibi deri kaplama ve G Flex'lerden alışkın olduğumuz kendi-kendini tamir edebilme özelliği bekleniyor.

Bu gelişmelere rağmen LG'nin 6"lik bir cihaz tanıtması oldukça zor bir ihtimal.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir