LG Electronics, dedikodulara göre koordinatlara göre ses iletebilen bir ses teknolojisi geliştirdi ve bunu duyurmak üzere. Haberlere göre LG'nin yeni nesil ses sistemi, uzaktan kumanda ile sesi yönetilerek sesin istenmeyen yerlere ulaşmasını engelleyecek. Odanın genişliğine göre ve kumandadan belirlenen bölgeye doğru ses verilecek ve böylece ev içerisinde oturma odasındaki insanlar, yatak odasında uyuyan insanlar rahatsız olmayacak. Arka odalar sessizken, kendi odanızda kendi müziğinizi "bangır bangır, custak custak" dinleyebileceksiniz.

Parti insanlarına göre tasarlanan bu sistem, LG'nin şu sıralar piyasaya sunduğu DJ kabinli ses sistemleri üzerinden gideceği ve ayrıca soundbar olarak da tanıtılacağı konuşuluyor. Ayrıca aynı oda içerisinde sol tarafa örneğin; 90 db. ses seviyesi verilirken, sağ tarafa ise 100 db ses seviyesi verilecek. 

MWC 2015'te tanıtılmayabilir ancak söz konusu ses sistemi yaz aylarının ilk günlerinde veya mayıs'ın son günlerinde LG bununla ilgili bazı somut veriler yollayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir