LG G4, 29 Nisan 2015 tarihinde, dünya genelinde tanıtılacak. Firma dünya çapında basın davetiyelerini yolladı, biz de lansmanı yakından takip ediyor olacağız. LG G4 için artık dedikoduların bitmesini umuyorken, nihayet "kesin bilgi" geldi ekran teknolojisiyle ilgili. QuadHD olacağını biliyorduk, ancak çeşitli QuadHD teknolojileri olduğu için hala belirgin bir haber üretilemiyordu. Bazı QuadHD'ler, yazılım desteği ile o kaliteli görüntülerini yakalıyorken pek az üretici donanım ve gerçek teknoloji olarak QuadHD'yi işliyorlar mobillerine. Aslında ekran teknolojilerinin asıl meyvesini oluşturan unsur ise tasarımdır. Çoğu ince tasarım, panellerin ışıkla ilişkisini kuvvetlendirir ve haliyle ince tasarımlarda daha olumlu bir görüntü kalitesi olur. Tüm cihazlarda durum böyle, LG Slim Art gibi, Dell XPS 13 gibi teknolojiler, ekran teknolojilerinin bir kısımını inceliğinden sağlarlar. Apple MacBook'lar bunun dışında biraz, o materyali ile ilgili bir durum..

LG'nin yeni QuadHD teknolojisi, 2560 x 1440 piksel ve 538 ppi'dan oluşuyor. Bu rakamların ötesinde, kontrast ve doğal renk açısından; daha çok 4 ana rengin oluşturduğu bir renk oranı olacak LG G4'te. 

Sonuç olarak LG kolay olanı yaptı ancak bunu nasıl bir pil teknolojisiyle kaldıracak bilmiyoruz. Zaten Snapdragon 810 oldukça problemli bir çip yapısı, ısınma sorunları var. Üzerine bir de LG'nin bu ekran teknolojisi geldiğinde LG G4'ü bir hamam olarak düşünebiliyoruz sadece. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir