Lenovo'nun resmi internet sitesi Lizard Squad tarafından hacklendi. Hack duyurusu Lizard'ın Twitter hesabından yapıldı. Site şimdilik kendini toparlasa da Lizard, geri döneceklerini de söyledi. Superfish yazılımından ötürü, Lenovo yargılanırken bir darbe de Lizard'tan geldi. 

Lenovo, şu sıralarda Superfish yazılımından ötürü mahkemede yargılanıyor. Bazı kurumlarda çalışan kişilerin Yoga 2'lerinde bulunan reklam yazılımları – Superfish olarak adlandırılıyor- ortaya çıktı ve bilgisayarlara zarar verdiği ortaya çıktı. Bu zarardan ötürü, Lenovo ilk başta durumu düzeltmek adına bazı antivirüs yazılımları çıkarsa da mahkemede yargılanmasını önlemedi. Üstelik Lenovo, mahkemede olduğu süreçte Lizard Squad tarafından hacklendi. İşini genelde trolleme amacıyla yapan bu hack örgütü, belki de ilk defa destek bulan bir hack işlemi gerçekleştirdi. 

Lenovo, mahkemeden çıkan karara göre, ya kullanıcılarına yeni dizüstü bilgisayar bağışlayacak veya tazminat ödemesi yapacak. Lenovo mahkeme kararını vermeden bazı kullanıcılara Yoga 2 vermeye başladı bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir