Ankara'da yaşanan bombalı saldırının etkileri hala devam ediyor. Siyaset dünyası, spor dünyası ve sanat camiası derken teknoloji dünyası da bu hain saldırıdan nasibini az da olsa aldı. 

Dünya devi Apple'nin son çıkardığı İphone 6s cihazı yurt dışında satılmaya başlandı fakat henüz ülkemizde genel olarak satışa sunulmadı. Geçtiğimiz aylarda açıklanan genel satış için 16 Ekim tarihi, yaşanan terör olaylarından dolayı 1 hafta ileri atıldı. Böylelikle İphone 6s cihazının ülkemizde genel satış tarihi 23 Ekim olarak belirlendi. Söz konusu verilen karar, Apple'nin kendi mağazalarında yapılacak olan satışları kapsamayacak. Genel satış, operatörlerin satışı ve farklı alanlarda İphone 6s satışı 23 Ekim tarihinde başlayacak. Bu tarihten önce herhangi bir satış yapan firma hakkında yasal işlem başlatılacak. 

4 farklı renk seçeneğinin yer alacağı İphone 6s cihazında roze altın, uzay grisi, gümüş ve altın renkleri yer alacak. 128 gb İphone 6s cihazının 3.900, 64 gb İphone 6s cihazının 3.500 ve 16 gb İphone 6s cihazının fiyatı 3.100 tl olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir